V pátek 19. června 2026 se v dopoledních hodinách uskutečnil již 5. ročník Krajské soutěže první pomoci, kterou tradičně organizuje SZŠ Brno, Jaselská pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha. Soutěž probíhala v prostorách školy a na několika stanovištích v centru Brna – na Obilním trhu, u hradu Špilberk a v podniku Music Lab.
Do soutěže se zapojila tříčlenná družstva středních zdravotnických škol z Brna i celého Jihomoravského kraje. Vedle domácí SZŠ Brno, Jaselská soutěžily týmy z Církevní střední zdravotnické školy Grohova, SZŠ Evangelické akademie Brno, SZŠ Brno, Šimáčkova, a také zdravotnické školy z Kyjova, Znojma, Vyškova, Blanska a Boskovic.
Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií podle úrovně očekávaných znalostí a praktických dovedností – kategorie mladších a starších žáků. Účastníci řešili řadu modelových situací, které věrně simulovaly události, s nimiž se mohou setkat nejen zdravotníci, ale i široká veřejnost v běžném životě. Kromě odborných znalostí museli soutěžící prokázat schopnost rychlého rozhodování, týmové spolupráce a efektivní komunikace. Zajímavým prvkem letošního ročníku byla modelová situace, při níž figuranti komunikovali v cizím jazyce. Soutěžící tak museli kromě poskytování první pomoci zvládnout také jazykovou bariéru a najít způsob, jak efektivně získat potřebné informace a poskytnout adekvátní pomoc.
V kategorii starších žáků zvítězil tým Církevní střední zdravotnické školy Grohova. Druhé místo obsadili žáci SZŠ Brno, Jaselská a třetí příčka opět patřila týmu z Církevní střední zdravotnické školy Grohova.
V kategorii mladších žáků získala prvenství SZŠ Brno, Jaselská. Druhé i třetí místo pak vybojovala družstva Církevní střední zdravotnické školy Grohova.