Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt je spolufinancován z Fondu malých projektů v rámci programu Interreg V-A SK-CZ a chce potencionálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.
Otevřením lávky přes řeku Moravu v roce 2019 vznikla možnost propojit památky Velkomoravské říše, ale také unikátní přírodu a dvě národní sítě cyklostezek. Díky lávce mohou turisté přejít nebo na kole přejet na Slovensko bez jakéhokoliv ruchu měst krásnou přírodou. Současně lávka Velké Moravy (jméno bylo vybráno ve veřejném hlasování) spojuje lokalitu Slovanského hradiště v Mikulčicích s místem nejstarší dochované velkomoravské stavby – kostelíku sv. Markéty Antiochijské z 9. století ve slovenských Kopčanech. Pro tuto významnou a díky lávce propojenou lokalitu na česko-slovenském pomezí se vžil název Archeopark Mikulčice – Kopčany.
Projekt společné propagace Archeoparku si dává za cíl podpořit cestovní ruch v příhraničním území realizací propagačních a prezentačních aktivit, zvýšit povědomí o této oblasti a o veškerých možnostech turistického vyžití, a tím vyvolat zájem k návštěvě této zajímavé lokality.
V rámci projektu byl v roce 2020 vydán nový image materiál Archeoparku Mikulčice-Kopčany, který láká k návštěvě Slovanského hradiště v Mikulčicích, kostelíku sv. Markéty Antiochijské v Kopčanech, romantických lužních lesů a také zajímavostí v širším okolí, kde se nachází například Baťův kanál, hradiště Pohansko u Břeclavi, císařský a královský hřebčín Kopčany a Kačenáreň, Záhorské muzeum ve Skalici nebo barokní zámek v Holíči. V okolí archeoparku se nacházejí také dvě vyhlášené národopisné oblasti – na moravské straně Podluží a na slovenské Záhoří, které jsou proslavené svým folklorem, pestrými kroji, lidovou hudbou, zvyky, gastronomií a nářečím.
V srpnu letošního roku vzniklo díky projektu propagační video, které poukazuje na to, že Archeopark Mikulčice-Kopčany je místem, kde si na své přijdou milovníci přírody, dějin a také dobrého vína. Území kolem archeoparku je totiž vyhlášenou vinařskou oblastí.